Programator-software industrial

AEG COMMISSIONING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este de tip entry level, respectiv candidatul va fi intr-un proces continuu de invatare si formare si va avea sarcinile:
-Proiecteaza platforma software cu aplicabilitate industriala.
-Analizeaza în totalitate problema ce trebuie rezolvată: identifica corect si complet fluxul de date, precizeaza intercorelarile, stabileste prelucrările care se aplică datelor pentru obţinerea rezultatelor aşteptate şi în formatele stabilite. Identifica potenţialele deficienţe în fluxul de date.
-Proiecteaza algoritmul programului şi codifica structura programului în instrucţiunile limbajului de programare cel mai potrivit.
-Monitorizează procesul de elaborare a platformei software şi integrează părţile componente.
-Elaborează documentația platformei software.
-Testarea preliminara a platformei software
-Identifică datele de test specifice platformei software.
-Execută/ rulează platforma software cu datele de test. Integrează programele / componentele testate în sistemul informatic. Identifica erorile, le analizeaza si modifica algoritmii de calcul pentru corectarea acestora.
-Realizeaza instructiuni de utilizare si acorda asistenta tehnica in ultilizare.

CERINTE

- Profil Informatic: automatica si informatica aplicata, calculatoare si tehnologia informatiei;
- Cunoasterea unui limbaj de programare;
- Cunostinte sisteme de operare Windows si Linux.;
- Cunostinte retele;
- Deschis unui proces de invatare si perfectionare continua;
- Sa fie pasionat de programare.
- Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate;
- Permis de conducere cat. B;
- Cunostinte de limba engleza;

BENEFICII OFERITE

-salariu fix + beneficii la realizarea lucrarilor
-tichete de masa
-asigurare medicala
-specializare in domeniu
-mediu de lucru tanar
-program de lucru flexibil
-lucru cu tehnologii de ultima ora

SC AEG COMMISSIONING SRL (www.aegcom.eu www.scadacloud.ro) - Compania activeaza din anul 2007 în domeniul automatizarilor industriale din România și este integrator cât și dezvoltator de aplicații SCADA / HMI deschise pentru controlul proceselor industriale. Firma are competența de a acoperi toate nivelele de automatizare începand cu zona de câmp și terminând cu zona de management. Societatea are aplicatii in urmatoarele sectoare industriale: industria siderurgica, industria petrolului, industria auto, industria chimica, industria de tratare a apei, industria celulozei si a hartiei, industria alimentara, agricultura etc. Implementăm soluții existente pe piața naționala și internaționala, din aproape orice domeniu industrial, dar avem și soluții proprii dezvoltate în urma cercetarii, proiectării și implementarii lor în proiectele anterioare.