Programator C#

Nenos Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam programatori cu experienta in C# si SQL Server 2008. Folosim C#, Silverlight si Microsoft SQL Server 2008 ca platforma pentru proiectele noastre.

Experienta:
• Experienta in C# si SQL Server 2005 sau SQL Server 2008
• Experienta de lucru cu .NET Framework 2.0/3.5/4.0
• Cunostinte solide de OOP
• Experienta de lucru cu Windows Forms si/sau Web Forms
• Experienta in dezvoltarea de aplicatii multi-tier cu interfata web, desktop sau mobile
• Experienta de lucru cu Silverlight este un plus

CERINTE

Cerinte:
• Diploma de absolvire a unei facultati de profil tehnic, specializat in calculatoare
• Capacitate de a lucra in echipa
• Orientare spre obtinerea de rezultate
• Capacitate de a lucra la mai multe taskuri si abilitati de time management pentru realizarea deadline-urilor
• Pasionat de rezolvarea problemelor tehnice dificile
• Preocupat de calitatea rezultatelor obtinute
• Chef de munca

Responsabilitati:
• Design si programare de aplicatii multi-tier pe platforma .NET
• Design si programare pentru baze de date
• Gasirea de solutii pragmatice la probleme tehnice dificile generate de platforma folosita
• Asigurarea unui nivel inalt de calitate a codului scris prin respectarea unor bune practici
• Participarea reciproca in activitati de “code review” cu ceilalti membri ai echipei

Beneficii:
• Lucrul intr-o echipa tanara si experimentata
• Utilizarea celor mai recente tehnologii Microsoft
• Salariu motivant

Activitatea noastra se bazeaza in general pe furnizarea de servicii de Outsourcing IT pentru importante companii din domeniu.