Jurist

MAIRON

Job expirat

RESPONSABILITATI

-redacteaza / avizeaza contractele comerciale, inclusiv trateaza obiectiuni contract si intocmeste anexele aferente
-redacteaza / avizeaza alte tipuri de contract si alte documente cu caracter juridic (ex.:notificari, adrese, instiintari, novatii, cesiuni, hotarari AGA)
-se ocupa de diverse actiuni, somatii de plata, pretentii comerciale, concilieri
-se implica in activitatea de recuperare a creantelor (notificari, pregatire dosar pentru prezenta in instanta)
-realizeaza constituiri societati, modificari acte constitutive, dizolvari, lichidari, fuziuni
-acorda asistenta si sustine litigii comerciale
-asigura asistenta juridica necesara desfasurarii activitatii curente a companiei in cele mai bune conditii
-informeaza managementului firmei cu privire la modificarile legislative aparute care pot afecta activitatea firmei
-ingrijeste si actualizeaza baza de date ce cuprinde contractele firmei (arhivare si indexare documente contractuale, semnalizare expirare contractele si recomandari de reinnoire)
-intocmeste rapoarte periodice de activitate catre management

CERINTE

-licentiat in drept juridic al Facultatii de Drept (specializarea stiinte juridice)
-experienta de minim 3 ani intr-un post similar (consiliere juridica, cu accent pe partea comerciala)
-cunostinte temeinice de drept comercial, dreptul societatilor comerciale, dreptul muncii, financiar
-capacitate de decizie si organizare, motivatie, persoana orientata spre rezultate
-abilitati de comunicare, rigoare
-cunostinte de operare PC

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv, dezvoltare profesionala in cadrul unei Companii de renume.

Distributie si procesare produse metalurgice (tabla, profile, tevi, inox, oteluri speciale) fasonare otel beton din colaci si din bare, comert exterior, transport.
- Marcile reprezentate: MAIRON
- Provenienta capital: Romanesc
- Actionariat: Diverse

Site-ul firmei:
www.mairon.ro