Junior Web Developer

Myosotis Farm

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
- Realizarea de site-uri HTML sau parti din site-uri
- Realizarea de proceduri / functii simple in PHP si JavaScript
- Updatarea de site-uri.
- Realizarea continutului grafic al aplicatiilor (template, logo, grafica … )

CERINTE

Absolvent sau student (cel putin anul 2) al unei facultati de profil (Automatica si Calculatoare, Matematica – Informatica, Cibernetica…)
Experienta de minim 2 proiecte elocvente pentru postul propus.

Cunostinte necesare (avansate):
- HTML
- Editoare de imagini (ex: PhotoShop, Corel Draw,….)

Cunostinte necesare (medii):
- PHP
- MySQL
- JavaScript
- CSS

Abilitati necesare:
- seriozitate
- respectarea deadline-urilor
- lucru in echipa
- rezistenta la stress
- punctualitate
- atentie la detalii

Data limita pentru aplicare este 26.04.2011. CV-ul trebuie transmis si la adresa bogdan.chiriac@yahoo.com si va contine atasat link-uri / printscreen-uri pentru proiectele din portofoliu.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
Pachet salarial atractiv.
Prime de sarbatori si de vacanta.
Tichete de masa.
Program flexibil
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma IT&C din Galati