Junior Java Developer - Galati

UTI SYSTEMS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltare aplicatii Java Enterprise, 3-tier, web-based
- implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software

CERINTE

- studii superioare de informatica, automatica, electronica sau similare, finalizate sau in curs de finalizare;
- cunostinte solide privind conceptele object oriented si relational
- familiaritate cu Java si tehnologiile J2EE
- web: HTML, JavaScript, JSP, Servlet
- middleware: EJB, JDBC
- database: SQL92 standard
- abilitati de comunicare orala si in scris, lucru in echipa
- experienta cu Struts, taglibs, Ant, JReport
- servere de aplicatie: JBoss, WebSphere, Oracle 9iAS

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic, profesionist
- posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide
- salariu motivant
- bonusuri pentru realizari remarcabile

UTI Systems reprezinta o companie importanta pe piata romaneasca de IT & C, recunoscuta ca lider in securitate IT, actionand prin divizia sa de profil ca integrator de sistem, dezvoltator de produse si solutii software si furnizor de servicii

Detalii la www.uti.ro