DIRECTOR COMERCIAL

S.C. ELFEROM PLUS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Prospecteaza potentialii furnizori din tara si din afara tarii si selecteaza o lista de prospecti, in functie de strategia generala a firmei si politicile acesteia;
-Negociaza si finalizeaza contractele de achizitii, evalueaza corect oportunitatea acceptarii unui furnizor nou;
-Urmareste permanent optimizarea stocurilor;
-Coordoneaza si gestioneaza activitatea de vanzare si distributie a produselor, implementeaza politica de vanzare pentru produse si propune planuri de eficientizare a activitatii;
-Identifica segmentele de piata adecvate distributiei directe;
- Propune masuri concrete de optimizare a costurilor de distributie si de crestere a fortei de vanzare;
-Coordoneaza activitatea de colectare de informatii de piata relevante despre pozitia produselor firmei si a principalilor sai competitori;

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- Experienta in vanzari intr-o companie similara minim 4-5 ani;
- Experienta pe un post managerial in domeniul vanzarilor minim 3 ani;
-Studii superioare in domeniul economic(management, marketing) sau tehnic(inginer);
-Cunoasterea la nivel avansat a cel putin unei limbi de circulatie internationala;
-Abilitati de negociere, diplomatie;
-Capacitate de analiza si sinteza;
-Cunostinte legate de lucrul in echipa, motivare si automotivare;
-Cunostinte la nivel profesionist privind tendintele in domeniul de activitate al firmei la nivel national si international;
-Competente de delegare si previzionare;
-Usurinta in comunicare, echilibru emotional si stabilitate in atitudine si comportament;

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist;
Training-uri de specialitate ( tehnice si comerciale );
Suport tehnic si comercial;
Bonusuri si comisioane corelate cu rezultatele;
Posibilitatea unei cariere de succes in cadrul unei companii in continua dezvoltare;

Prezenta pe piata galateana inca din anul 1999, BellaCasa se concentreaza pe comercializarea si distribuirea urmatoarele grupe de produse: organe de asamblare si fixare, scule, dispozitive si consumabile, accesorii si feronerie pentru mobilier, accesorii pentru decoratiuni interioare, adezivi, feronerie pentru binale, materiale tapiterie.
Ceea ce a facut in primul rand ca BellaCasa sa se afirme pe piata galateana si nu numai, este, fara indoiala calitatea si diversitatea produselor oferite.
Calitatea ireprosabila a acestora provine de la producatorii europeni renumiti pe care BellaCasa ii reprezinta in aceasta zona: Rehau, Siro, Blum, Sibu, Salice, Blanco, Stillemans, Bosch, Virutex, Wolfcraft, Novus, Steinel.