Coordonator TRANSPORT

MAIRON

Job expirat

RESPONSABILITATI

-organizează, coordonează şi controlează activitatea de logistică a transportului cu maşinile companiei;
-planifică şi coordonează activitatea de stabilire a rutelor de transport auto;
-negociază cu furnizorii şi clienţii clauzele contractuale şi contravaloarea serviciilor de logistică - transport;
-menţine relaţiile cu transportatorii, contactează firme de transport auto şi negociază cursele;
-întocmeşte rapoarte şi analize privind activitatea desfăşurată;
-verifică documentele de plată şi se ocupă de încasarea la timp a facturilor emise de către furnizorii la care a prestat servicii.

CERINTE

-experienţă relevantă într-o poziţie similară minim 3 ani
-experienţă în domeniul transporturilor rutiere de mărfuri intern şi extern;
-experienţă în lucrul cu casele de expediţie şi Bursa Transporturilor;

Distributie si procesare de produse metalurgice (tabla, profile, teava, otel beton, oteluri inoxidabile, oteluri cu destinatie speciala). Productie teava sudata, debitare tabla groasa cu oxigaz si plasma, debitare si fasiere tabla subtire, fasonare otel beton din colaci si din bare, carcasare. Comert exterior, transport.
- Marcile reprezentate: MAIRON
- Provenienta capital: Romanesc

Site-urile firmei:
www.mairon.ro si www.mairon-tubes.ro