Companie de transport cauta COORDONATOR TRAFIC

SC Gblogistics SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tanar(a), dinamic(a)cu pofta de viata, accepta provocarile cu zambetul pe buze.
Experienta in domeniul transportului rutier de marfuri.
Limba engleza, germana si italiana - un criteriu obligatoriu.
Studii superioare(de preferinta) dar nu obligatorii.
Bune abilitati Microsoft Office- (Word, Excel, PowerPoint, Access)
Preferabil din judetul Galati sau dispus sa se mute.

Sa cunoasca si sa respecte prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri;
Sa planifice, sa organizeaze si sa controleze activitatile legate de transport;
Sa coordoneze si sa supravegheze activitatea conducatorilor auto;
Sa comunice soferilor rutele pe care sunt autorizati sa circule in executarea comenzii de transport si parcarile pe care acestia le pot utiliza;
Sa programeze si sa optimizeze rutele astfel incat sa obtina un parcurs in gol cat mai mic;
Sa preia cererile de oferta si sa preia comenzile de transport din partea clientilor;
Sa administreze si sa confirme executarea comenzilor de transport si sa tina evidenta acestora in registrele companiei, in format electronic;
Sa organizeze transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei;
Sa verifice in avans, inainte de transmiterea comenzii de transport catre sofer, conditiile necesare efectuarii cursei in deplina legalitate;
Sa optimizeze costurile legate de transport;
Sa prognozeze cheltuielile aferente fiecarei curse astfel incat sa se asigure fondurile necesare executiei transportului in bune conditii si fara intreruperi;
Sa intocmeasca rapoartele de activitate pe fiecare masina/comanda de transport in parte;
Sa respecte pe deplin legislația în vigoare, cu o atenție deosebită pentru timpul de lucru si de odihna reglementat prin lege atat in Romania cat si in tarile in care circula soferii pe care-i coordoneaza.
Sa protejeze interesele angajatorului său acționând cu bună-credință.

CERINTE

Cunostinte solide de legislatie specifica domeniului de transport intern, international si intermodal.
Atestat profesional in domeniul coordonarii transportului de marfuri sau experienta anterioara (avantaj).
Capacitatea de a lucra in termene stranse, abilitati de a planifica, monitoriza, control, luare de decizii, gandire orientata spre afaceri.
Persoana organizata, loiala, bun comunicator si abilitati de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant (corelat cu performanta)
- Posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-un mediu profesionist si dinamic.

Suntem o companie de transport international de marfuri, cu sediul in Galati.