Angajam psiholog/psihoterapeut

Proclivitas 2015

Job expirat

RESPONSABILITATI

- evaluare psihologica/psihoterapie cu persoanele dependente;
- psihoterapie individuala si de grup in tratarea dependentelor;
- evaluarea problemelor emotionale, sociale si comportamentale ale persoanelor cu adictii;
- colaborarea cu ceilalti specialisti din clinica pentru a aplica planul terapeutic individual de recuperare, pentru fiecare beneficiar.

Oferim training gratuit pentru modelul terapeutic pe care il propunem!

CERINTE

- licentiat in psihologie cu atestat de libera practica in psihologie clinica sau psihoterapie;
- experienta in formare cognitiv-comportamentala precum si experienta in terapie de grup si terapie individuala constituie avantaje;
- formarea in meloterapie si art-terapie constituie avantaje;
- motivatie;
- abilitati de planificare, organizare, evaluare si interventie;
- capacitatea de a lucra in echipa;
- rezistenta la stres.

Clinica Prosalvita, prima clinica pentru tratarea dependentelor din Galati, venim cu o metoda noua de tratare a dependentelor, prin care imbinam terapia clasica, modelul celor 12 Pasi, cu terapii complementare, pentru o mai buna abordare interdisciplinare in tratamentul adictiilor.