AGENT DE VANZARI

Grande Gloria SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• promovarea imaginii grupului de firme Grande Dolceria & Passage Food, Grande Gloria
• dezvolta traseele de livrare
• identificarea potentialilor clienti business si a informatiilor relevante despre acestia in vederea initierii procesului de vanzare;
• abordarea potentialilor clienti, identificarea persoanelor de decizie si stabilirea intalnirilor cu acestea;
• sustinerea intalnirilor la client in vederea identificarii nevoilor acestuia si a solutiei potrivite;
• negocierea si finalizarea procesului de vanzare conform termenilor agreati cu clientii si respectand procedurile existente;
• realizarea target lunar pentru indeplinirea planului de vanzari;
• mentinerea legaturii cu clientii existenti in scopul cresterii volumului de vanzari si a cunoasterii tuturor solicitarilor acestora;
• realizarea rapoartelor solicitate de catre superiorul direct, in legatura activitatea desfasurata si cu potentialii clienti din zona arondata.

CERINTE

• foarte bune abilitati de negociere si relationare interpersonala;
• abilitati de lucru pe Internet,pachetul Microsoft Office, mail, watsup;
• disponibilitatea la un program de lucru flexibil si deplasare pe teren minim 85% din timp;
• capacitate de a lucra in echipa;
• detinere carnet de conducere cat. B. fara incidente minim 2 ani;
• cursuri Vanzari;
• asertiv si echilibrat;
• minim 5 ani expertiza Vanzari piata FMCG, Galati/Braila oras/judet. Portofoliu de clienti de minim 200 clienti (clieti cu care a lucrat de-a lungul carierei);
• Experienta in vanzarea de produse impuls;
• Cu experienta in implementare proiecte: obiective, resurse, activitati, dead line;
• Networking dezvoltat in FMCG;
• Gandire logica, analitica, strategica (trebuie sa facem un plan pentru a atinge obiectivele);
• Capacitate crescuta de invatare si atentie la orientarea spre client = orientare spre consumator + orientare catre operatiunile interfunctionale + atentie la concurenta.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)
• pachet salarial, constand in salariu net 2000 ron + bonusuri
• masina de serviciu;
• telefon mobil
• job pe termen lung

Companie cu traditie in patiserie si cu o abordare profesionista a vanzarilor, cautam oamenii potriviti pentru a crea impreuna succesul.