Agent Comercial

SC ARAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si de furnizori autohtoni si straini;
- prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
- participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora;
- raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare.

CERINTE

- studii superioare
- experienta de minim 2 ani in vanzari
- capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;
- personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate, eficienta;
- fara obligatii personale majore (studii in desfasurare, probleme personale consumatoare psihic, alte activitati profesionale paralele etc.);
- disponibilitate la deplasari
- carnet de conducere

BENEFICII OFERITE

- salariu fix + bonus din vanzari
- masina de serviciu
- telefon serviciu

DESCRIEREA FIRMEI

Productie industriala