Contabil productie GAESTI

MAIRON

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Opereaza in programul de contabilitate facturile (intrarile / iesirile) de materii prime si materiale auxiliare, alte cheltuieli specifice productiei pentru fabrica de teava
- Preia zilnic productia realizata in fabrica, in baza documentelor semnate de tehnolog
- Calculeaza costul de productie al produsului finit (antecalcul / postcalcul)
- Introduce zilnic in stoc produsele finite raportate de tehnolog / gestionar
- Efectueaza inventarul la materiile prime, materialele auxiliare si produsele finite
- Prelucreaza rezultatele inventarului
- Participa efectiv la lucrarile de inchidere a productiei
- Intocmeste diverse rapoarte de activitate, periodic sau la solicitarea sefilor ierarhici
- Arhiveaza documente

CERINTE

- Studii medii de specialitate (financiar contabile / economice)
- Minim 3 ani experienta in contabilitate de productie
- Operare MS Office – avansat
- Cunostinte de operare intr-un program specializat de contabilitate
(Cunoștințe WizCount – constituie avantaj)

BENEFICII OFERITE

Salariu pe masura competentei, integrarea intr-o echipa tanara si puternica.

Distributie si procesare de produse metalurgice (tabla, profile, teava, otel beton, oteluri inoxidabile, oteluri cu destinatie speciala). Debitare tabla groasa cu oxigaz si plasma, debitare si fasiere tabla subtire, fasonare otel beton din colaci si din bare, carcasare. Comert exterior, transport..
- Marcile reprezentate: MAIRON
- Provenienta capital: Romanesc
- Actionariat: Diverse

Site-urile firmei:
www.mairon.ro si www.mairon-tubes.ro