Administrator societate transport

MAIRON

Job expirat

RESPONSABILITATI

- planifica, organizeaza si coordoneaza activitatea societatii, urmarind realizarea obiectivelor fundamentale in conditii de eficienta ridicata si printr-o permanenta adaptare la conditiile impuse de piata
- organizeaza cheltuielile pentru autosustinere si obtinere de profit, mentine buna functionare a activitatii societatii, documentele in ordine, legalitatea
- administreaza eficient o flota de 100 camioane
- coordoneaza activitatea conducatorilor auto
- promoveaza serviciile de transport, incheie contracte
- raspunde de organizarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei
- urmareste modul de intretinere si exploatare a masinilor, starea tehnica
- mentine relatia cu societatea de asigurari si urmareste dosarele de dauna
- pastreaza legatura cu autoritatile rutiere si furnizorii relevanti
- reprezinta societatea in raport cu ARR, RAR, Politie
- realizeaza rapoarte de activitate si bugete de venituri / cheltuieli
- cunoaste si respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri
- respecta orice alte prevederi legale aplicabile

CERINTE

- studii superioare economice
- obligatoriu curs ARR coordonator transport
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet etc.)
- experienta de cel putin 5 ani in coordonare activitati de transport si personal aferent
- experienta relevanta in posturi similare
- cunoasterea la nivel avansat a unei limbi de circulatie internationala (engleza, germana, franceza)
- aptitudini de comunicare si negociere, orientare spre rezultate
- capacitate de organizare si conducere a unei activitatii economice
- capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali
- permis de conducere fara evenimente rutiere

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv, dezvoltarea carierei in cadrul unui grup dezvoltat la nivel national

Distributie si procesare produse metalurgice (tabla, profile, tevi, inox, oteluri speciale) fasonare otel beton din colaci si din bare, comert exterior, transport.
- Marcile reprezentate: MAIRON
- Provenienta capital: Romanesc
- Actionariat: Diverse

Site-ul firmei:
www.mairon.ro