Responsabil Birou Proiectare Electrice Gabon

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea activitatii de proiectare instalatii electrice
- Proiectarea schemelor electrice, verificarea lor, intocmirea de liste de materiale
- Oferirea de suport tehnic pentru intocmirea ofertelor
- Coordonarea activitatii pentru proiectele in desfasurare
- Participarea la sedintele de clarificare din punct de vedere tehnic cu clientul
- Intocmirea rapoartelor interne cu stadiul proiectelor
- Prezentarea documentelor tehnice la client
- Pregatirea comenzilor de materiale pentru proiectele in desfasurare

CERINTE

- Studii: facultate tehnica profil electric absolvita: electrotehnica, energetica, electronica
- Experienta in coordonarea activitatii de proiectare dezvoltare proiecte minim 2 ani
- Experienta implementare proiect in teren si punere in functiune minim 3 ani
- Experienta in proiectare electrica pentru instalatii de joasa si medie tensiune minim 5 ani
- Experienta in domeniul automatizarilor industriale (Schneider, ABB, etc)
- Cunoasterea programelor de proiectare Autocad 2D si 3D, Eplan
- Cunoastere programe de calcul de retele electrice: Ecodial, CANECO (constituie avantaj)
- Cunoasterea Pachet Office (Worl, Excel) obligatoriu
- Limbi straine: engleza nivel avansat, cunoasterea limbii franceze constituie avantaj
- Capacitate de adaptare la conditii de munca speciale: acomodarea cu clima ecuatoriala (temperatura minima este de 24 grade C), disponibilitate de deplasare in santier cu mijloace de transport specifice proiectelor din domeniul petrolier dezvoltat in zona: avioane de mici dimensiuni, elicopter sau vapor
- Abilitati de a stabili prioritati si de a lucra cu termene limite
- Capacitate de comunicare, organizare si lucru in echipa
- Abilitati de relationare
- Planificarea eficienta a timpului de lucru prin incadrarea in termene predefinite si autodefinite
- Inventivitate, creativitate, precizie si capacitate de adaptare la cunostinte noi

BENEFICII OFERITE

- Salariul atractiv
- Mediul de lucru profesionist, expunere internationala

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale