Asistent farmacist

Farmacia Sf. Elena

Job expirat

RESPONSABILITATI

- lucrează sub îndrumarea directă a unui farmacist,
- asigură eliberarea produselor medicamentoase, a celor ce se pot elibera fără prescripție medicală și a celorlalte produse de sănătate,
- participă alături de farmacist la recepția cantitativă și calitativă a medicamentelor,
- respecta drepturile fiecărei persoane la asistența cu medicamente, fără discriminare,
- respecta confidențialitatea asupra tuturor informațiilor ce decurg din serviciile farmaceutice acordate pacientilor in cadrul farmaciei Sfanta Elena.

CERINTE

- respectă regulile de bună practică farmaceutică și codul etic și deontologic al
asistentului,
- se instruieste permanent privind produsele farmaceutice si modul lor de utilizare,
- participă la cursuri de educație profesională continuă
- membru al organizatiilor profesionale de profil,
- se adapteaza modului de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Oferim un mediu de lucru dinamic, favorabil imbunatatirii continue a cunostintelor si dezvoltarii personale.
Oferta salariala urmeaza a fi discutata in cadrul interviului.

Farmacia Sfanta Elena din Fundulea este o farmacie implicata in promovarea sanatatii in zona atat direct, cat si prin parteneriatul pentru sanatate pe care il promoveaza.
Veti gasi la noi un mediu de lucru dinamic, favorabil imbunatatirii continue a cunostintelor si dezvoltarii personale.