ROMA2S France cauta Sudor CO2/ Naval (Franța - santier naval militar Lorient)

ROMA2S

Job expirat

RESPONSABILITATI

SUDORI
Sarcini :
- taie, topește și conectează piese din metal, respectând succesiunea tehnologică;
- efectuează cusături unghiulare conform caietului de sarcini pentru procedura de sudare, după ce singur îşi reglează aparatul de sudură ;
- selectează, având în vedere specificațiile procedurii de sudură, materialele auxiliare potrivite (electrozi, sârmă de sudură etc.) ;
- curăță sudura, efectuează inspecţia vizuală și, în caz că se constată abateri de la cerinţe, îl înștiințează pe superiorul ierarhic și elimină defectele ;
- menține o stare corespunzătoare, de bună funcţionare a mașinilor, a aparatelor și echipamentelor cu care lucrează, în conformitate cu cerințele tehnologice;
- raspunde de sculele, utilajele, aparatele, dispozitivele, uneltele etc. pe care le are in custodie ;
- are grijă de păstrarea ordinii la locul de muncă și de curățarea zilnică a acestuia ;
- respectă normele de securitate în muncă și normele privind prevenirea și stingerea incendiilor, poartă îmbrăcămintea și echipamentul individual de protecție.

CERINTE

- Experiență de lucru în domeniul naval;
- Cunoștințe de interpretare plan (obligatoriu);
- Autonom;
- Limba franceză nivel conversațional reprezintă avantaj;
- Permis de conducere cat.B – reprezintă avantaj ;
- Deținător și titular al unui cont în EURO – OBLIGATORIU.

BENEFICII OFERITE

- Contract francez pe perioada nedeterminata;
- Asigurare medicală franceză;
- Cazare utilată complet;
- Transport local cu mașină de serviciu;
- Transport internațional din țară până în Franta;
- 45 ore pe saptamana ;
- între 15 și 16 € , în funcție de competență;
- Prima zi de munca 24/04/2023, plecare din România 21/04/2023.

ROMA2S este o companie specializată în construcții metalice, cazane, confecții metalice, conducte, transportoare și toate tipurile de structuri elaborate și complexe.
Lucrăm pentru Franța, România, Germania dar și pentru Europa, Asia și Orientul Mijlociu. Facem, de asemenea, asamblare, sudare, electricitate, conducte, asamblare centrale electrice pe biomasă și tot mai mult pentru energie regenerabilă.