Programator PHP / Delphi / JAVA / ASP.NET

Algo Expert SARL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societatea ALGO EXPERT este in cautarea urmatoarelor profile : Programatori PHP/ Programatori DELPHI / Programatori JAVA / Programatori ASP.NET

#Programator PHP

Tehnologii: PHP 5 / Mysql / JS cu aplicabilitate in urmatoarele framework-uri: Zend Framework, Symfony, Drupal, Magento, Jquery, Prototype JS.

#Programator DELPHI

Tehnologii: Delphi / Delphi 7 - aplicatii ce presupun interactiunea cu baze de date

Nu sunt obligatorii, dar constituie un avantaj cunoasterea: DevExpress / Visual Source Safe / Visual Basic Script
#Programator JAVA

Tehnologii: Java / JSP - J2EE, Spring, Hibernate, Struts (este necesara cunoasterea cel putin a unui framework)

#Programator ASP.NET

Tehnologii (minim una) : ASP.NET MVC, Entity Framework 1.0 minim, 4.1 ideal, Visual Studio 2012 SQL Server

Aplicatiile sunt destinate urmatoarelor domenii de activitate: medical, financiar - contabil (gestionare plati), sisteme de monitorizare si pontaj, turism, etc.

Clientul pentru care se va desfasura proiectul este o societate franceza situata in Paris (cu sedii secundare in principalele orase din Franta) avand o indelungata experienta pe piata IT.
Colectiv : 300 angajati
Portofoliu : peste 4000 clienti in Franta si in strainatate.

Dezvoltarea codului se efectueaza in general in echipe de 5 - 10 programatori + sef de proiect / arhitect software

Sunt oferite training-uri regulate inca din prima zi de lucru (timp acordat angajatilor noi pentru familiarizarea cu framework ul intern)

Perspective de avansare in functie (sef de proiect)
Durata efectiva program zilnic: aprox 7 ore

Toate profilurile mentionate mai sus presupun relocarea angajatului in Franta.

Sunt oferite (dupa caz) training-uri in primele 3 luni de activitate.

PACHET SALARIAL FOARTE ATRACTIV (salarizarea propusa va tine cont de compatibilitatea candidatului cu acest tip de post)

IMPORTANT! Va rugam sa aplicati la aceasta oferta doar in cazul in care considerati ca sunteti in stare sa purtati o conversatie fluenta in limba franceza.

CERINTE

- experienta de minim 2-3 ani pe un post similar (portofoliul constituie un avantaj)
- cunostinte limba franceza (nivel conversational obligatoriu)
- cunostinta limba engleza (constituie un avantaj)
- studii / certificari in domeniu (constituie un avantaj)
- flexibilitate, dinamism, adaptabilitate, disponibilitate de relocare (Franta)

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial foarte motivant
- bonusuri regulate in functie de performanta / renegociere salariala anuala
- mediu de lucru dinamic, tehnologii de ultima generatie
- asigurare medicala integrata in sistemul francez de sanatate
- dezvoltarea unei cariere internationale

Algo EXPERT este o societate romano - franceza specializata in dezvoltarea de proiecte, consultanta si asistenta tehnica specializata in domeniul tehnologiei informatiei.