PROGRAMATOR JAVA

Algo Expert SARL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societatea franco-romana Algo Expert SARL este in cautarea unui programator Java pentru un proiect de lunga durata. Proiectul se desfasoara la Paris si este de dorit ca programatorul selectat de noi sa poata incepe activitatea cat mai curand.

CERINTE

- Java Web : Framework-uri Struts 2 sau JSF + Hibernate.
- Cunostinte de Javascript (JQuery) / HTML / CSS
- SQL
- Cunostinte limba franceza : nivel conversational
- Nu sunt obligatorii dar reprezinta un avantaj urmatoarele cunostinte : JUnit 4 (teste unitare), Selenium 2.0 (teste functionale)

BENEFICII OFERITE

• salarizare motivantă
• asigurarea cazării în Franța de către companie
• asigurarea transportului (avion, tren, metrou)
• training tehnic (de specialitate) / lingvistic (limba franceză)
• bonusuri regulate in funcție de performanță
• mediu de lucru dinamic
• tehnologii de ultima generație
• dezvoltarea unei cariere internaționale

Algo EXPERT este o societate romano - franceza specializata in dezvoltarea de proiecte, consultanta si asistenta tehnica specializata in domeniul tehnologiei informatiei.