Programator / Consultant Drupal

Algo Expert SARL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Proiect de expertiza tehnica + dezvoltare aplicatie Web Drupal 7 / 8 pentru clienti finali din Franta, preponderent regiunea pariziana.

Cunoștințe tehnice:

Nivel bun Drupal 7 (Drupal 8 constituie un avantaj)
Dezvoltare module noi / integrare cu principalele module: Views / Entity Api / Panels / Features etc.
Cunostinte bune MySQL / PHP orientat obiect
Cunostinte elementare HTML5, CSS (ideal cunostinte Bootstrap)
Experienta dpdv al problemelor de performanța (Query-uri lente, gestionare sistem de cache, Varnish, Memcache, etc.)
Cunostinte GIT
Experiența SEO constituie un avantaj

CERINTE

- experienta de minim 2-3 ani pe un post similar (portofoliul constituie un avantaj)
- cunostinte limba engleza / (limba franceza constituie un avantaj semnificativ)
- studii / certificari in domeniu
- flexibilitate, dinamism, adaptabilitate, disponibilitate deplasari

BENEFICII OFERITE

- posibilitatre colaborare PFA / angajare in functie de preferinte
- remuneratie atractiva
- bonusuri regulate in functie de performanta
- mediu de lucru dinamic, tehnologii de ultima generatie
- dezvoltarea unei cariere internationale

Durata proiectelor poate varia (3 / 6 / 9 / 12 luni) si necesita deplasarea Dvs in Franta.

Va rugam sa ne prezentati optiunea dorita dpdv al duratei precum si dpdv al modalitatii de colaborare (PFA / salariat) in momentul aplicarii.

Algo EXPERT este o societate romano - franceza specializata in dezvoltarea de proiecte, consultanta si asistenta tehnica specializata in domeniul tehnologiei informatiei.