Operator Programator Strung CNC

EXTERNJOB

Job expirat

RESPONSABILITATI

Operator - Programator Strung CNC
Franta
Transport platit, cazare

Pentru o cunoscuta firma din Franta specializata in prelucrarea pieselor mecanice de dimensiuni medii si mari (pentru sectoarele military, aeronautic, nuclear, pneumatic si altele)

Responsabilitati:
- citirea planurilor
- montarea si prereglarea pieselor pe masina
- montarea si prereglarea instrumentelor/uneltelor
- programarea piesei facuta prin program Sce, dar si cunoasterea programului ISO
- interventia pe program pentru difinitivarea conditiilor de taiere si optimitizarea productivitatii
- controlul piesei in cursul productiei si piesa finite - autocontrol
- cunoasterea limbajului CNC NUM 1060 sau Heidenhain este un plus
- manipularea cu podul rulant a greutatilor mari (de la 500 kg la 5 T)

CERINTE

- cunoasterea limbii engleze la nivel comunicativ
- experienta de la 5 la 10 ani cu strung parallel
- seriozitate

Nu se percepe comision!

Agentie de selectie si plasare forta de munca in strainatate

Specialisti in recrutare personal in domeniul hospitality & catering.