Medici specialisti pentru spitale de stat - Franta

Head-Hunting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Head-Hunting recruteaza medici specialisti pentru a profesa in spitale de stat si private din Franta.
Posturi urgente:
- medic specialist anestezie
- medic specialist pneumologie
- medic specialist cardiologie,
- medic specialist radiology
- medic specialist medicina muncii.

Spitalele din Franta ofera posturi si pentru medicii specialisti in: cardiologie, radiologie, pneumologie, oncologie, geriatrie (plus specializare de medic de familie), pediatrie (competenta in neonatologie), psihiatrie, reanimare (ati), nefrologie.

Se ofera:

Post de Practicien Contractuel, in spitale de stat sau clinici private. Salariu conform grilei spitalicesti franceze, intre 3600€ si 3900 € net/luna.
Contract full time, posibilitate de garzi.
Garzile sint platite intre 150€ - 250€ garda (in functie de durata).
Timpul de lucru: 35 h /saptamana.
Concediu: in fiecare luna, medicul acumuleaza 2, 5 zile de concediu, conform Codului Muncii din Franta.

Procedura:

Dupa primirea CV-ului, veti fi contactat de catre unul dintre reprezentantii nostri.
Firma franceza va analiza CV-ul si va sustine un interviu telefonic cu dumneavoastra.
Ulterior vi se va stabili primul interviu, telefonic, cu reprezentantul spitalului din Franta.
Daca veti trece cu succes de acesta, veti fi invitat sa sustineti interviul final, in Franta. Un reprezentant al firmei de recrutare franceze va va insoti la interviu.
Veti fi sprijinit pentru inscrierea in Ordinul Medicilor si pentru gasirea unei locuinte.
Durata procedura: 3-4 luni.

Nu se percepe comision.

Puteti trimite CV-ul direct la adresa: office@head-hunting.ro
Informatii suplimentare la telefon: 0723.188550.

CERINTE

Diploma de medicina generala si diploma de specialitate.
Certificate de conformitate.
Limba franceza, la nivel B1 (nu este obligatoriu certificatul care sa ateste nivelul de limba franceza).
Carnet de conducere cat. B, pentru unele posturi.

Numai candidatii selectati vor fi contactati

Firma de recrutare personal acreditata pentru angajari in tara si strainatate.