Medici specialisti Medicina de familie - Franta

Moving People

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea unui cabinet de medicina de familie, echipat;
- Conditii de lucru (orar, onorarii, avantaje) similare cu ale medicilor francezi;
- Organizarea unei vizite de lucru in Franta, pentru familiarizarea cu zona aleasa de candidat pentru desfasurarea activitatii, inainte de relocare;
- Asistenta la intocmirea procedurilor administrative in Romania si in Franta;
- Suport in privinta obtinerii finantarilor necesare;
- Cursuri intensive de limba franceza;
- Suport in ceea ce priveste gasirea unei locuinte;
- Suport in ceea ce priveste relocarea impreuna cu familia.

CERINTE

- Certificat de medic specialist/primar;
- Experienta in interactiunea cu pacientii, stabilirea diagnosticului, initierea tratamentului;
- Abilitati antreprenoriale, de gestionare a propriei activitati si cifre de afaceri;
- Dorinta si disponibilitatea de continuare a carierei in Franta.

BENEFICII OFERITE

- Scutirea de la plata chiriei cabinetului in primul an;
- Intocmirea impreuna cu un contabil autorizat a unui Business Plan personalizat pentru fiecare medic, in functie de regiunea aleasa si numarul de persoane aflate in intretinere;
- Veniturile nete se vor discuta cu fiecare candidat interesat.

MOVING PEOPLE este o companie belgiana dedicata profesionistilor din domeniul medical, specializata in recrutarea de cadre medicale pentru spitale, case de odihna si centre de ingrijire medicala si pentru sectorul farmaceutic. In 8 ani de activitate sustinuta, datorita suportului si intermedierii noastre, mai mult de 2000 de persoane calificate in domeniul medical (medici specialisti, medici rezidenti, asistenti medicali) si-au gasit un loc de munca atractiv in Franta si Belgia.