MEDICI SPECIALISTI IN FRANTA

MEDIVAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Detinem in prezent posturi vacante in specialitatile:

medicina de urgenta
anestezie si terapie intensiva
gerontologie
oftalmologie
chirurgie generala
obstetrica si ginecologie
nefrologie
radiologie
gastroenterologie

CERINTE

Medic specialist
Nivel conversational al limbii franceze sau disponibilitate de a invata
Interesat in mod real de a lucra in Franta
Sociabil, capacitate de adaptare

Medival este o companie franceza, cu sediul in Paris, care recruteaza medici specialisti pentru spitale publice si private din Franta.

Nu se percepe nici un comision din partea candidatilor sau persoanelor angajate.
Colaboratori romani, in Franta
Se deconteaza cheltuielile initiale pentru transport.
Medival ajuta candidatii la constituirea dosarelor de candidatura, inscrierea la Colegiul Medicilor in Franta, ii pregateste si sfatuieste in legatura cu demersurile administrative.
Negociaza cu spitalele obtinerea unei cazari pentru primele trei - sase luni de la sosire.
Ajuta, in masura posibilitatilor, sotul / sotia candidatului (in functie de profil si studii) la gasirea unui loc de munca si inscrierea copiilor la scoala
Mentine contactul cu medicii si dupa incheierea procesului de recrutare.