MEDICI DE MUNCA SERVICII DE PREVENTIE FRANTA

Medicis Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Medicis Consult, cabinet specializat in recrutare medicala, infiintat la Paris in anul 2009, propune contracte pentru MEDICI DE MUNCA, in regim salariat, in servicii de preventie din Franta.

Pana in prezent, cabinetul nostru a intermediat peste 100 de contracte pentru medici de munca din mai multe tari din Europa. Avem in portofoliul nostru de clienti importante servicii de preventie, printre care si cel mai mare din toata Franta, aflat la Paris.

Persoana care se ocupa de medicii de munca romani este Madalina CODICA pe care o puteti contacta pe mail: m.codica@medicis-consult.com

Posturile se afla in Servicii de preventie situate in toata Franta: Paris, Lille, Lyon, Tours, Strasbourg, Reims, Caen, Le Mans, Insula Corsica si cateva orase din regiunea Aquitaine.
Responsabilitatile medicului sunt:
Activitate clinica (controale medicale de toate tipurile)
Activitate de teren (vizite in intreprindere, amenajari de posturi, proiecte de preventie in intreprindere)
Activitate de informare si sensibilizare in intreprindere.

Medicul lucreaza sistematic cu o echipa medicala pe care o anima si coordoneaza, compusa din: Infirmier de munca, secretara medicala, asistenta specializaata pe probleme de "santé au travail", tehnicieni specializati pe riscuri, ergonom, psiholog.

CERINTE

DIPLOMA DE MEDICINA GENERALA
TITLU DE MEDIC SPECIALIST MEDICINA MUNCII (rezident binevenit)
CUNOSTINTE DE LIMBA FRANCEZA
SERIOZITATE

BENEFICII OFERITE

SE OFERA:
Formare profesionala si perioada de intregare pe durata primelor luni de activitate
Contract de munca nedeterminat
Salarii cuprinse intre 4400 si 6500 euro NET/luna (in functie de experienta sau de regiune)
Program de lucru saptamanal cuprins intre 35 si 39 H
Zile de RTT (zile de odihna platite)
5 saptamani de concediu platit/an
Tikete de masa
Asigurare medicala privata (Mutuelle) si pensie privata
Ajutor pentru diversele formalitati legate de instalarea in Franta (cautare cazare, afiliere la securitatea sociala, deschidere cont bancar, inscriere scoli, gradinite, etc)

Cabinet francez de selectie si plasare de medici romani in Franta, aflat la Paris. Nu percepem comision de colaborare candidatilor. Pentru interviul de angajare, asiguram transportul in tren si cazarea.

www.medicis-consult.com