MEDIC DE FAMILIE IN FRANTA

OPTIM SYNCHRONY

Job expirat

RESPONSABILITATI

In apropiere de mari orase, intre Le Mans si Tours, comuna de 1600 de locuitori este situata pe Valea raului Loir, in departamentul Sarthe, la 25 de minute de La Flèche et 45 de minute de Le Mans.
Comuna este situata in zona de reabilitare rurala (ZRR), medicul aflat la prima instalare va beneficia de un venit brut de 6900 euro pe o perioada de maxim 2 ani, si, incepand cu 1 mai 2017, de o indemnitate de instalare de 50 000 euro, nerambursabili.

CERINTE

Medic specialist in medicina de familie
Nivel B1-B2 de limba franceza

BENEFICII OFERITE

Exista mai multe tipuri de sprijin.
1) Din partea Comunitatii locale :
- Cabinet medical noiu, dotat si mobilat, gratuitate la plata chiriei pe o perioada de 6 luni
- locuinta mobilata, gratuitate la plata chiriei pe o perioda de 6 luni

Optim Synchrony este un cabinet de recrutare si consultanta in domeniul resurselor umane, specializat in recrutarea de medici generalsiti si specialisti, interesati de o oportunitate de munca in institutii publice si private din Franta.