Ajustor naval

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru un client important din Franta cautam ajustor pentru santier naval.

Obiectivul este instalarea si integrarea diferitelor piese pe vapor(nava).
Pentru fiecare piesa, fabricarea si montarea carlingilor si deasemenea punctele de sudura si perforarea sunt necesare.

Principalele sarcini constau in:

ajustarea, montarea si controlul pieselor mecanice respectand planurile, specificatiile si tolerantele
realizarea operatiunilor de prelucrare care fac parte din ajustarea pieselor
utilizarea laserului pentru a obtine in spatiu o dreapta care schematizeaza axa arborelui port elice pentru a permite reglajul diferitelor elemente de sprijin (socluri…)
distribuirea rasinei pentru a pastra piesele perfect in linie
montarea arborelui port elice
montarea reductorilor si a motorului (reglare cu laser)
transmisia de carma
stabilizatorii si echipamentele mari
propulsor prova
pompele si cutiile electrice
montaj si instalare de generatoare

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa stie:

- sa monteze materiale si retele electrice si electronice
- sa cunoasca si sa respecte in mod riguros indicatiile de securitate
- sa utilizeze utilaje de ridicare (pod rulant)
- sa citeasca si sa interpreteze planurile
- sa stie sa reprezinte piesele in spatiu
- sa aleaga utilajul corespunzator
- sa stabileasca insiruirea operatiunilor care trebuiesc realizare pentru instalarea unei piese date
- sa utilizeze instrumente de masura

BENEFICII OFERITE

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.