Agent de turism cu experienta

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea si rezolvarea solicitarilor primite de la clienti;
- Intocmirea ofertelor pentru clientii prezenti cat si viitori ai agentiei;
- Consiliеrеa clientilor in alegerea celei mai potrivite oferte;
- Promovarea ofertelor agentiei;
- Intocmirea si transmiterea documentelor de calatorie pentru turisti: facturi, contracte, bonuri de comanda, etc.

CERINTE

Candidatul ideal:
- Experienta vanzari in front office;
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Cunostinte solide in operarea sistemelor de rezervari;
- Cunoasterea destinatiilor de vacanta;
- Abilitati de comunicare, relationare si exprimare;
- Persoana organizata, punctuala, constiincioasa si responsabila;
- Atitudine profesionala la telefon si in sediu;
- Comunicativitate, seriozitate, punctualitate, persuasivitate, initiativa, atentie distributiva, dorinta de lucru in echipa;
- Capabil sa respecte dead-line-urile;
- Atentie sporita la detalii;
- Pro-activ.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + Bonusuri in functie de performanta/ Portofoliul de clienti poate constitui un avantaj;
- Tichete de masa (20 Lei/zi lucratoare)
- Posibilitatea de a participa la cursuri de pregatire profesionala;
- Posibilitatea de a participa in infotripuri in tara si in strainatate, targuri si alte evenimente;
- Mediu de lucru placut;
- Program 09:00-17:00 Luni - Vineri/ Weekend liber.