medic veterinar in farmacie veterinara

PRIETENI PENTRU SUFLET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Farmacie veterinara Dragomiresti Deal, judetul Ilfov (3km de Carrefour Militari, transport public disponibil), angajeaza medic veterinar. Zona este limitrofa Bucurestiului, fiind vorba atat despre animale de companie cat si despre animale de renta, produse specifice si furaje pentru acestea.

Responsabilitati:
- receptionarea, depozitarea si pregatirea produselor pentru vanzare
- vanzarea produselor, asistarea si consilierea clientilor atunci cand este cazul, pentru achizitionarea produselor de pet shop, furaje pentru animale si farmacie veterinara
- gestionarea stocurilor, inventarierea periodica a produselor, supravegherea termenelor de valabilitate, informarea sefului de magazin in legatura cu acestea;

CERINTE

- studii de specialitate (medicina veterinara)
- experienta in domeniu
- scrisoare de recomandare de la un fost angajator sau cadru didactic (pentru studenti)
- experienta in utilizarea unui program de gestiune-vanzari (ex: Saga Soft, etc.)
- abilitatea de a lucra eficient in prezenta mai multor clienti in acelasi timp in magazin (experienta intr-un magazin/ farmacie veterinara/ petshop tip super-market pentru animale prezinta un avantaj)
- experienta in cosmetica animale de companie prezinta un avantaj
- seriozitate, constiinciozitate
- rabdare, dragoste pentru animale
- atitudinea respectuoasa pentru clienti si colegi
- interes pentru colaborare pe termen lung

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- comision din vanzari