ELECTRICIAN/ELECTRONIST AUTO

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza reparatii si revizii autovehiculelor aduse de clienti in service;
- Participa in mod direct si este raspunzator de diagnosticarea corecta a autovehiculelor si a intocmirii corecte a devizelor de piese de schimb;
- Cunoaste si se informeaza permanent cu privire la noile modele de autovehicule aparute pe piata si caracteristicile tehnice ale acestora;
- Este responsabil cu obtinerea informatiilor, documentatiei tehnice si aplicarea intocmai a acestor informatii, de la seful de atelier sau consultantul tehnic;
- Este la curent cu toate informatiile tehnice editate sau prezentate la cursurile de scolarizari, la care are obligatia prin natura postului sa participe;
- Are obligatia de a efectua reparatiile conform cu standardele calitative de reparatie ale marcilor reprezentate.
- Colaboreaza cu diagnosticianul auto;
- Echipeaza masinile cu anumite optionale;
- Respecta termenul stabilit pentru lucrari.

CERINTE

- scoala profesionala sau liceu tehnic, postliceal tehnic (electromecanic, electrician auto);
- cunostinte auto temeinice, sustinute de experienta in domeniu de min. 1 an;
- abilitati de utilizare a programelor de documentatie;
- cunostinte minime de limba engleza si de operare PC;
- permis de conducere categ. B constituie avantaj;
- spirit practic, dinamism, indemanare;
- atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- Pachet salarial atractiv: salariul de baza, in functie de experienta + comisioane in functie de realizari;
- Loc de munca stabil intr-o companie in continua dezvoltare;
- Conditii foarte bune de lucru.