Referent Relatii Externe

AUTOHAUS HUBER

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Activitati legate de vanzarea masinilor din firma: Coordonarea si administrarea documentelor si corespondentei apartin¿nd m¿rcii Opel;
- Intocmeste si urm¿reste confirmarea primirii notific¿rilor pentru campaniile de rechemare in service, alaturi de inginerul de service responsabil;
- Efectueaza traduceri
- Efectueaz¿ toate r¿spunsurile la corespondent¿ primit¿ unde este cazul, prin telefon, fax, mail, post¿.
- Traduce si redacteaza documenta¿ii, fi¿e tehnice a produselor existente precum si a celor noi ap¿rute;

CERINTE

- Studii medii medii;
- Operare PC;
- Cunostinte avansate de limba Engleza;

BENEFICII OFERITE

- Specializare in domeniu;
- Posibilitate de afirmare;
- Salariu motivant;
- Bonus in functie de vanzarile firmei,
- Contract de Munca, Carte de Munca;
- Conditii speciale de lucru.

In 2000 Autohaus Huber semneaza cu Opel precontractul de reprezentanta a acestuia pentru zonele Sibiu, Alba si Hunedoara.
In aprilie 2002 Autohaus Huber devine al 13 ?lea Dealer Opel din Romania .
Firma dispune de un Showroom cu o suprafata de 400 mp existand posibilitatea de vizionare a intregii game Opel.
Conducerea firmei se ocupa de specializarea personalului angajat prin cursuri de perfectionare in cadrul reprezentantelor Opel in Germania si Ungaria.
Momentan echipa Autohaus Huber se compune din 40 angajati.
In fiecare an, Autohaus Huber a fost unul din sponsorii principali la Raliul Liqui Moly Sibiu.