Evaluator daune

Edy Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru echipa Autocamion Service cautam o persoana motivata care sa se alature in rolul de Evaluator Daune.

Principalele responsabilitati:

•Asigura utilizarea optima a capacitatii service-ului prin programarea eficienta a autovehiculelor avariate.
•Constata, evalueaza, cuantifica si intocmeste documentatia necesara pentru daunele produse.
•Ofera suport tehnic pentru gestionarea daunelor.
•Realizeaza evidenta dosarelor si rapoarte cu privire la situatia daunelor: prognoze si costuri curente si previzionate.
•Propunerea de variante alternative de solutionare a daunelor in vederea diminuarii impactului negativ asupra companiei.
•Urmarirea obtinerii despagubirilor auto de la societatile de asigurare.
•Efectuarea unor analize periodice ale evenimentelor produse in cadrul societatii in vederea evidentierii cauzelor care au stat la baza producerii lor.

CERINTE

Studii si experienta

•Studii superioare tehnice [Facultatea de Mecanica]
•+3 ani experienta intr-o pozitie similara (in domeniul Auto reprezinta un avantaj)
•Cunostinte in legislatia asigurarilor auto

Abilitati personale

•Gandire critica si analitica
•Abilitati foarte bune de utilizare PC
•Atitudine proactiva in rezolvarea problemelor
•Capacitate de organizare, planificare si coordonare

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si sanse reale de dezvoltare profesionala!

Edy Group reprezinta unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii integrate in domeniul Logisticii din Europa: Transport, Depozitare, Distributie, Service, Alimentare, Dispecerat si servicii de suport oferite clientilor EDY.

Suntem o afacere 100% romanesca si ne mandrim cu faptul ca ducem Romania mai departe in Europa, sub sigla calitatii serviciilor, a dedicarii pentru clientii nostri si a punctualitatii care ne caracterizeaza.

Succesul EDY Group se datoreaza muncii dedicate a angajatilor EDY: pasionati, responsabili, dedicati Romaniei si familiei EDY.

Companiile EDY Group:
- Edy International Spedition
- Edy Logistics
- Edy Distribution
- Edy Invest
- Autocamion Service
- Diesel One

Pentru a ne cunoaste mai bine, te invitam sa vizitezi site-ul nostru www.edyspedition.ro

edy Group
cariere in miscare