EVALUATOR DAUNE

EDY Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru echipa Autocamion Service cautam o persoana motivata care sa se alature in rolul de Evaluator Daune.

Principalele responsabilitati:

-Asigura utilizarea optima a capacitatii service-ului prin programarea eficienta a autovehiculelor avariate.
-Constata, evalueaza, cuantifica si intocmeste documentatia necesara pentru daunele produse.
-Ofera suport tehnic pentru gestionarea daunelor.
-Realizeaza evidenta dosarelor si rapoarte cu privire la situatia daunelor: prognoze si costuri curente si previzionate.
-Propunerea de variante alternative de solutionare a daunelor in vederea diminuarii impactului negativ asupra companiei.
-Urmarirea obtinerii despagubirilor auto de la societatile de asigurare.
-Efectuarea unor analize periodice ale evenimentelor produse in cadrul societatii in vederea evidentierii cauzelor care au stat la baza producerii lor.

CERINTE

Studii si experienta

-Studii superioare tehnice
-+3 ani experienta intr-o pozitie similara (in domeniul Auto reprezinta un avantaj)
-Cunostinte in legislatia asigurarilor auto

Abilitati personale
-Gandire critica si analitica
-Abilitati foarte bune de utilizare PC
-Atitudine proactiva in rezolvarea problemelor
-Capacitate de organizare, planificare si coordonare

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si sanse reale de dezvoltare profesionala!

Edy Group reprezinta unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii integrate in domeniul Logisticii din Europa: Transport, Depozitare, Distributie, Service, Alimentare, Dispecerat si servicii de suport oferite clientlor EDY.

Suntem o afacere 100% romanesca si ne mandrim cu faptul ca ducem Romania mai departe in Europa, sub sigla calitatii serviciilor, a dedicarii pentru clientii nostri si a punctualitatii care ne caracterizeaza.

Succesul EDY Group se datoreaza muncii dedicate a angajatilor EDY: pasionati, responsabili, dedicati Romaniei si familiei EDY.

Companiile EDY Group:
- Edy International Spedition
- Edy Logistics
- Edy Distribution
- Edy Invest
- Autocamion Service
- Diesel One

Pentru a ne cunoaste mai bine, te invitam sa vizitezi site-ul nostru www.edyspedition.ro

EDY Group
cariere in miscare