DIRECTOR ADJUNCT MAGAZIN

BRICOSTORE ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea si promovarea activitatii de vanzare produselor respectand procedurile companiei;
- urmarirea si imbunatatirea strategiei de vanzare pentru cresterea profitabilitatii;
- planificarea si organizarea activitatii magazinului;
- recrutarea, pregatirea, dezvoltarea si motivarea angajatilor magazinului;
- crearea strategiilor de promovarea a produselor catre clienti;
- optimizarea stocurilor pentru atingerea obiectivelor de vanzari;
- urmarirea in permanenta a pietei si a competitorilor;
- stabilirea standardului si modelelor de comportament optim pentru servirea clientilor.

CERINTE

- studii superioare finalizate (preferabil economice sau financiare);
- studii postuniversitare/master constituie un avantaj;
- experienta in domeniul retail-ului minim 2 ani;
- experienta pe o functie de conducere minim 1 an;
- experienta in comert si servicii;
- cunostinte operare pc (Ms Office) la un nivel avansat;
- cunostinte limbi straine engleza/franceza la un nivel avansat;
- disponibilitate de deplasare in tara;
- bune abilitati de comunicare, negociere, rezolvare de probleme;
- persoana orientata catre performante, rezultate si munca in echipa.

BENEFICII OFERITE

- pregatire profesionala;
- integrarea intr-o echipa tanara si dinamica;
- pachet salarial atractiv.

Grupul francez BRICOSTORE face parte din compania Bresson, infiintata cu mai bine de 155 de ani in urma si beneficiind de deja celebrul savoir-faire francez in domeniul comertului si al bricolajului. BRICOSTORE este un lant de magazine de bricolaj care se dezvolta rapid, atat in Romaina, cat si in Europa Centrala. Ne adresam familiilor, amatorilor de decoratiuni interioare, pasionatilor gradinaritului, dar si firmelor profesioniste, punandu-le la dispozitie cele mai competitive preturi de pe piata romaneasca de constructii, amenajari si gradinarit. BRICOSTORE a aparut pe piata romaneasca in anul 2001. In prezent BRICOSTORE a deschis 4 magazine in Bucuresti si 4 in tara, respectiv Brasov, Ploiesti, Constanta si Pitesti.