Coordonator sistem de calitate

Clarismart Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clarismart Consulting cauta pentru unul dintre parteneri, companie multinationala, o persoana pentru postul de Coordonator sistem de calitate.

Descrierea postului:

- Coordoneaza activitatea departamentului de calitate cu scopul mentinerii si dezvoltarii sistemului de management al calitatii in concordanta cu standardele impuse;
- Este responsabil pentru formularea si executarea masurilor de control a calitatii, inclusiv planificarea investitiilor si a cheltuielilor, obtinerea certificarii in concordanta cu normele stabilite (de ex. ISO 9001 si ISO TS 16949);
- Pregateste standardele interne de calitate si asigura aplicarea acestora;
- Asigura imbunatatirea continua a calitatii;
- In colaborare cu managementul, se asigura ca specificatiile de proces pentru fiecare produs/serviciu sunt urmate, in vederea asigurarii nivelurilor de calitate cerute;
- Planifica si organizeaza efectuarea periodica a auditurilor interne (sistem, produs si proces);
- Asigura managementul reclamatilor clientilor;
- Determina cerintele de personal si stabileste programe de training pentru personalul din companie care se ocupa de asigurarea calitatii;
- Propune necesarul de instructaje in domeniul calitatii;
- Sintetizarea informatiilor referitoare la satisfactia clientilor, rezultate din audituri, stadiul actiunilor corective si preventive, evolutia indicatorilor de performanta ale obiectivelor proceselor sistemului de management al calitatii si raportarea la conducere impreuna cu propunerile de imbunatatire;

CERINTE

- studii superioare tehnice;
- experienta de minim 5 ani intr-o pozitie similara;
- certificare de auditor intern ISO/T S;
- cunoasterea standardelor de calitate;
- limba engleza la nivel avansat / limba germana constituie avantaj;
- cunostinte bune operare de calculatoare (navigare internet, Word, Excel, Outlook).
- capacitate de a rezolva situatii neprevazute;
- atentie la detali

BENEFICII OFERITE

- salariu fix
- tichete de masa
- prime ocazionale
- prime de sarbatori
- telefon de serviciu
- transport asigurat.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un CV la adresa office@clarismart.ro.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal