Area Sales Manager

ABN AMRO BANK ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vanzari/Productie financiara
- Conduce echipele de Vanzari Directe in scopul realizarii in proportie de 100% a obiectivelor de vanzari lunare/trimestriale/anuale;
- Realizeaza obiectivele de vanzari printr-un marketing eficient al cardurilor de credit catre potentialii clienti vizati;
- Conduce in mod eficient planurile de activitate ale echipei de vanzari pentru realizarea productiei previzionate;
- Asigura in mod proactiv realizarea planului de recrutare in scopul realizarii obiectivelor de vanzari lunare/trimestriale/anuale
- Dezvolta si implementeaza pana la data de 01. Februarie planul financiar (cheltuielile) pentru echipa de Vanzari (Pachet de cheltuieli controlabile fixe)
- Realizeaza planul financiar stabilit pentru canalul de Vanzari Directe printr-un management eficient al cheltuielilor

Audit/Compliance
-Asigura ca Autoevaluarea Departamentului de Vanzari Directe este finalizata si prezentata la sfarsitul fiecarui trimestru al anului in curs.
- Se asigura ca fiecare angajat isi realizeaza sarcinile respectand cu strictete Procedurile/Procesele aprobate in cadrul Departamentului de Vanzari Directe
-Se asigura ca Agentii de Vanzari Directe sunt pregatiti corespunzator si inteleg politica si procedurile de compliance ale Bancii.
- Se asigura ca Agentii de Vanzari Directe identifica in mod proactiv posibilele situatii de frauda (angajat si/sau client) si raporteaza acestea departamentelor relevante din banca.

CERINTE

- Foarte bune abilitati de comunicare, vanzare si perseverenta
- Spirit de echipa, lider, tenacitate si putere de lucru in conditii de stres
- Meticulozitate in munca
- Bune cunostinte in aplicatiile Microsoft Office

BENEFICII OFERITE

Laptop
Telefon
Masina

ABN AMRO Bank is one of the leading international financial institutions, established in 1824 and operating in more than 65 countries. Following a significant growth and development in Romania, we are now looking for the