Agent de Asigurari

ALLIANZ TIRIAC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Care va fi rolul tau:
- Prospectarea continua a pietei si abordarea potentialilor clienti, in vederea promovarii produselor si serviciilor noastre;
- Identificarea nevoilor de protectie financiara si de asigurare a bunurilor, vietii si sanatatii ale potentialilor clienti;
- Elaborarea de oferte personalizate pentru potentialii clienti, in baza solutiilor financiare identificate;
- Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii si acordarea asistentei necesare pe durata parteneriatului cu acestia;
- Monitorizarea pietei asigurarilor si identificarea oportunitatilor de business.

CERINTE

Ce asteptam de la tine:
- Studii medii. Studiile superioare constituie un avantaj;
- Sa ai spirit antreprenorial;
- Sa ai capacitatea de a relationa cu diverse tipologii umane;
- Bune abilitati de comunicare si negociere;
- Sa fii orientat catre obtinerea de rezultate;
- Cunoasterea pietei asigurarilor si a produselor de asigurari reprezinta un avantaj;
- Experienta in vanzarea de produse si servicii financiare constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim:
- Suportul unui asigurator de top in dezvoltarea propriei afaceri (in calitate de persoana fizica sau juridica);
- O gama completa de produse si servicii de asigurare si o oferta competitiva, capabile sa satisfaca nevoile diverse de protectie financiara ale clientilor nostri;
- Beneficii financiare (comisioane standard, comisioane aditionale, bonusuri);
- Beneficii non-financiare (excursii, obiecte promotionale, premii);
- Oportunitati de cariera si dezvoltare profesionala si personala (programe de training, cluburi de performanta, trepte de cariera);
- Suport logistic si operational, suport in activitatea de ofertare si vanzare (platforma vanzari, asistenta unei echipe dedicate, materiale suport vanzare si marketing, etc);
- Statutul de membru in echipa de elita ALLIANZ-TIRIAC.

ALLIANZ-TIRIAC, membra a Grupului ALLIANZ - unul din liderii mondiali in domeniul serviciilor financiare si de asigurari, se bucura de stabilitate financiara, notorietate si apreciere pentru performantele inregistrate constant de-a lungul celor 19 ani de activitate in Romania.
Grupul ALLIANZ - Partener stabil pentru clienti, parteneri, angajati, colaboratori si actionari, deserveste aproximativ 78 milioane de clienti in peste 70 de tari ale lumii. Pe fiecare dintre principalele segmente de activitate pe care opereaza – servicii de asigurari generale si de viata, respectiv administrarea activelor - Grupul ALLIANZ beneficiaza de recunoastere internationala atat pentru profesionalismul si expertiza reprezentantilor sai, cat si pentru soliditatea afacerilor derulate.