Loc de munca-Electrician Telecomunicatii-Aarhus ,Danemarca(Rigger , commisioning)

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Poziția: Electrician Telecomunicatii((Rigger , commisioning)

Tara: Danemarca

Locație : Aarhus
Poziții disponibile:18, se lucreaza in echipe de cate 2 (1*rigger and 1*commissioner)
Locul de munca: Telecomunicatii

Descriere:

Planul este de a schimba echipamentele Huawei cu cele ale Ericsson la inaltime de 15-50 metri. Veti ajunge în vârf urcând pe cârlig sau sistem de alunecare, unele site-uri vor avea un ascensor sau un elevator.

Aceasta înseamnă că toate componentele hardware trebuie schimbate – antene, rru’s, fibre optice, cabluri de alimentare și dulapuri. Timpul de a construi un site este de 2 zile pentru un site normal (2 site-uri pe săptămână pe echipă) – Site-urile TDC sunt site-uri destul de mici, cum ar fi 1 sau 2 RRU pentru fiecare sector. Dacă vorbim despre un site mai mare, vor exista 4 persoane pe site. Echipamentele trebuie să fie preconfigurate în condițiile de punere în funcțiune. Va exista un supraveghetor care acoperă 3 echipe, dacă există probleme sau întrebări la fața locului.

Salariu BRUT : 200 dkk = 26,76 euro brut pe ora –penrtu primele 37 de ore/ salariul NET minim va fi de 21 EUR pe ora 45-60 ore.

Ce ofera Angajatorul :

Perioada contractului: 1 an
Bonus: 10% din salariul dvs. la completarea anului
Program de munca: 40 până la 60 de ore pe saptamana
Ore suplimentare sunt platite dupa cum urmeaza:
Primele 2 ore suplimentare – 86,95 dkk pe ora/11.64 euro brut pe ora
De la 3 ore și mai mult – 134,2 dkk pe. Ora/17,96 euro brut pe ora
Cazare asigurata de angajator GRATUIT, Cameră proprie, toaletă comună, baie, bucătărie, WIFI
Masa nu este asigurata
Asigurări sociale,
Asigurări medicale,
Concediu plătit
Biletul de avion este plătit de angajat

CERINTE

Condiții de recrutare:

Experienta minimum 5 ani in Telecomunicatii
Diploma electrician
Atestat alpinist si salvare,lucru la inaltime

Business Activ Consult SRL fondata in 2003,si-a inceput activitatea ca si Agentie de Recrutare si Selectare de Personal autorizata de Ministerul Muncii in 2004 ,din dorinta unui om de a demonstra ca serviciile romanesti se ridica la standardele internationale.
Ne gasiti la adresa Romania, Cluj-Napoca, iar activitățile prestate sunt: Servicii de Recrutare intern si extern, Formare Profesionala ,Informare , Consiliere si Mediere a Muncii pe plan intern.