Electromecanic BMW / Fiat

SC EUROPRORECRUIT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie care activeaza in domeniul auto, cu o vechime de 30 de ani angajeaza specialisti cu experienta in domeniu. Datorita volumului rididcat de munca compania a decis sa-si extinda numarul de angajati.

RESPONSABILITATI:

- Desfasurarea activitatii conform comenzilor primite, cu maxima eficienta și precizie, in conformitate cu standardele service-ului;
- Executa diagnoza pentru a depista diferite erori si le repara utilizant testere BMW;
- Reparatii mecanice la autoturismele reprezentantei;
- Pastrarea legaturii cu departamentul responsabil de piese auto, in vederea obtinerii pieselor solicitate;
- Inregistrarea si depozitarea de diferite parti aflate in garantie sau la cererea clientului;
- Examinarea autovehiculelor pentru a determina daca mai sunt necesare alte reparatii;
- Comunicarea stransa cu seful de atelier;
- Documentarea procesului de reparatie si asigurarea ca acesta este in conformitate cu comanda primita;
- Contorizarea timpului necesar pentru efectuarea reparatiilor;
- Testarea vehiculelor in urma reparatiilor;
- Participarea la programe de training, cursuri, evenimente;
- Informarea in permanenta in legatura cu date tehnice ale noilor tipuri de masini;
- Asistarea ucenicilor la diagnoza si la reparatii;
- Raportarea oricaror defectiune a aparaturii din atelier superiorului;
- Este responsabil de curatenia vehiculelor;
- Instiinteaza seful de atelier in legatura cu orice modificare a conditiei sau aspectului masinii;
- Este responsabil de toate instrumentele și manuale primite;
- Efectueaza diagnoza vehiculelor BMW folosind echipament de diagnoza BMW;
- Repara vehicule BMW folosind echipamente speciale și / sau aprobate, lubrifiant, fluide, și substanțe chimice;
- Tine evidenta timpului de munca pentru reparatii si diagnostic;
- Se asigura ca clientul este satisfacut de reparatiile efectuate;
- Mentenanta si reparatii executate in concordanta cu standardele BMW;
- Abordare rapida, dar temeinica in repararea vehiculelor.

CERINTE

- Carnet de conducere categoria B;
- Cunostinte mecanice si electrice.

BENEFICII OFERITE

- O masa / zi asigurata de catre angajator;
- Cazarea nu este asigurata, dar se ofera suport in gasirea unei chirii;
- Transportul este asigurat de catre angajator;
- Orele suplimentare sunt platite extra (50 %);
- Discount la achizitia de autoturisme BMW din cadrul reprezentantei;
- Posibilitatea relocarii cu familia.

COSTURI CANDIDAT:

Tarif inscriere - 360 RON, la semnarea contractului cu agentia noastra.

* Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București.
Recrutam candidati din toate localitatile din Romania pentru diferite domenii, fiind un lant de incredere intre persoanele in cautarea unui loc de munca si companiile angajatoare.
De asemenea, oferim consultanta si orientare in cariera, suport pentru pregatirea tuturor formelor legale precum si monitorizarea candidatilor pe tot parcursul derularii contractelor de munca ale acestora.

S.C. EUROPRORECRUIT SRL
C.U.I.: RO32129152
NR.REG.COM: J40/10158/2013
Adresa: Str. Doamna Ghica, Nr.133, Et.1, BUCURESTI
Tel.: +4 031. 424. 74. 26
+4 031. 424. 74. 28
Fax: +4 031. 424. 74. 27
E-mail: secretariat@europrorecruit.ro
Web: www.europrorecruit.ro

Program lucru: L-V intre 09:00 - 18:00.