Web designer / Web developer

Concept Web

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Creeaza, dezvolta si implementeaza un design de la nivel de concept pana la codul sursa;
• Propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
• Realizeaza proiecte de web design si development – site-uri web, magazine online, aplicatii web, aplicatii mobile.

CERINTE

Pasionat de web design, dornic sa lucreze in proiecte interesante (site-uri web, aplicatii web, aplicatii mobile).
• Experianta de lucru minim 2 ani.
• Portofoliu de site-uri la care a lucrat deja
• Experienta de lucru cu HTML, CSS, jQuery, Boot Strap, JavaScript, PHP, MySQL.
• Abilitati de lucru, integrare design si dezvoltare functionalitate pe platforme CMS precum Wordpress, OpenCart.
• Experienta de lucru cu Photoshop (Nivel Mediu)
• Cunostinte solide de HTML5, CSS (Nivel Mediu-Avansat).
• Capacitate de a dezvolta, documenta si implementa un design de la nivel de concept pana la codul sursa;
• Abilitate de comunicare si lucru in echipa, de incadrare in termene si creativitate.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Salariu atractiv
- Colectiv tanar si prietenos, atmosfera de lucru placuta;
- Program 10 - 18

Descrierea firmei:

Suntem o firma specializata in web design si promovare online ce imbina armonios expertiza noastra in design grafic si programare web cu solutii optime de marketing online.

Fiecare proiect este creat cu pasiune si devotament, drept dovada stand cele peste 700 de proiecte duse la bun sfarsit de la infiintarea firmei in 2010.