Store Manager - Director Magazin

Marionnaud

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea generala a magazinului;
- Implementeaza in magazin strategia de vanzari a companiei;
- Monitorizeaza indicatorii cheie de performanta financiara a magazinului si stabileste planuri de actiune concrete pentru a se asigura ca obiectivele (targetele) sunt indeplinite ;
- Implicarea directa in dezvoltarea si motivarea personalului din subordine;
- Monitorizeaza indeaproape activitatea fiecarui membru al echipei si se asigura ca lucreaza la capacitate maxima;
- Intocmeste analize si rapoarte specifice, actele zilnice necesare vanzarii in magazin;
- Se asigura ca atat interiorul cat si exteriorul magazinului sunt in conformitate cu standardele stabilite si asigura suport in campaniile actuale si activitatile promotionale;
- Realizeaza activitatea de vanzare efectiva si raspunde de gestiunea produselor din magazin.

CERINTE

- Comunicare clara, consistenta si motivationala ;
- Spirit autodidact ;
- Experienta relevanta în domeniul vanzarilor sau pe o pozitie de management;
- Capacitate de coordonare si motivare a unei echipe;
- Foarte bune abilitati de organizare;
- Orientare spre performanta si dorinta de permanenta dezvoltare profesionala.
- Cunoasterea Microsoft Excel.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant: parte fixa + comision vanzari;
- Discount substantial la produsele companiei.

Marionnaud  Paris a intrat pe piata romaneasca in 2009, o data cu preluarea actiunilor Ina International si Privilege Cosmetic, primul eveniment fiind inaugurarea magazinului Marionnaud in Afi Palace Cotroceni in toamna aceluiasi an.
Avand peste 165 de angajati si 28 de magazine in Romania, firma noastra comercializeaza o gama larga de produse cosmetice, ape de toaleta, parfumuri, sampoane, geluri etc.
Flexibilitatea si diversificarea produselor si serviciilor noastre, permit adaptarea continua la schimbarile si cererile pietei din Romania.