Sous Chef - Ramada Plaza Craiova Hotel

G&G Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam SOUS CHEF, deschidere HOTEL RAMADA PLAZA CRAIOVA

Descopera Spiritul Ramada
FA SI TU PARTE DIN ECHIPA DE DESCHIDERE a noului Hotel Ramada Plaza Craiova, parte a unuia din cele mai mari lanturi hoteliere internationale, Whyndham Hotel Group’s, cu peste 7000 hoteluri si 580.000 de camere in intreaga lume .
Ramada Plaza Craiova Hotel este un hotel de 4 stele, business si/sau leisure, si include 162 camere: standard (single si duble) , apartamente (simple sau executive); restaurant principal 150 locuri, restaurant gourmet 80 locuri, lobby si lounge bar, terasa 100 locuri , ball room de 500 m2, 3 Sali conferinta, business center, Health Club - SPA & Leisure ( piscina, sauna ).

ROL PRINCIPAL SOUS CHEF: Asista Executive Chef in
- Managementul departamanentului Kitchen la un hotel in deschidere
- Implementare meniuri pentru toate departamentele in functie de profilul, standardele si food costul stabilit de echipa de management
- Training angajati in departament ( food preparation) & HACCP
- Coordonarea/supervizare personal in subordine: bucatari, patiseri, spalatori vase
- Gestiune/inventar si aprovizionare

CERINTE

DETALII CONTRACT: contract perioada nedeterminata, salariu de exceptie + cazare asigurata , alte beneficii ce vor fi discutate la interviu.
CERINTE: experienta intr-un post similar intr-un hotel de 4-5 stele, de preferat intr-un lant international, engleza scris vorbit; Recrutam un bucatar pasionat, creativ, cu excelente abilitati de leader si trainer, cu initiativa si spirit antreprenorial, bun organizator si gestionar al resurselor si bugetelor.

CUNOSTINTE DESPRE : Administrare și management - Cunoașterea principiilor de management implicate în planificarea strategică, alocarea resurselor, training personal , tehnica de conducere, metodele de producție, precum și coordonarea de oameni și resurse.

Pentru mai multe detalii despre procesul de recrutare si deschiderea Hotelului Ramada Plaza puteti consulta pagina noastra de web , facebook sau ne puteti contacta telefonic sau prin email .

Ramada Worldwide Hotels is one of the largest integrated franchising and management company, a part of the Wyndham Hotel Group's with a portfolio including 12 brands, which is present in 60 countries with more than 7,000 hotels and over 580,000 rooms.

G&G RECRUITMENT – ELITE HOSPITALITY RECRUITMENT – www.ihrc.ro
OVER 14 YEARS EXPERIENCE IN: RECRUITMENT – SELECTION – CONSULTANCY – EMPLOYMENT AGENCY-HOTEL OPENINGS – IMMIGRATION – STAFF FOR EVENTS & OUTSOURCE STAFF – OVERSEAS RECRUITMENT – HEAD HUNTING – CHEFS JOBS
PERM - INTERN - TEMP JOBS IN ROMANIA-UK- IRELAND – JERSEY ISLAND – USA – GREECE