Relationship Manager Large Corporate

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul sau, o importanta companie multinationala din domeniul bancar, leoHR recruteaza :

Relationship Manager Large Corporate - Craiova

Responsabilitati:

Realizeaza promovarea si vanzarea activa a produselor bancii, oferind clientilor large corporate consiliere financiar bancara prin servicii bancare;
Ofera suport clientilor privind documentatia si informatiile aferente operatiunilor bancare derulate;
Mentine si creste portofoliul de clienti large corporate si volumul de afaceri, in mod activ, in conformitate cu obiectivele, targetul diviziei si targetul personal stabilit de catre Directorul Diviziei;
Participa singur sau impreuna cu Directorul de Divizie / Sucursala la intalniri cu clientii tinta, in scopul dezvoltarii de noi relatii de afaceri;
Intocmeste rapoarte zilnice referitoare la intalnirile cu clientii din ziua respectiva si transmite aceste rapoarte, prin aplicatia CRM, in atentia sefilor directi din centrala si sucursala, sintetizand informatiile si sugestiile primite de la clienti;
Responsabil pentru profitabilitatea relatiilor cu clientii;
Analizeaza si verifica actele necesare acordarii creditului pentru clientii noi ai bancii, intocmeste documentatia de credit si o inainteaza spre aprobare conducerii, conform competentelor de aprobare;
Raspunde de solicitarea si primirea contractelor de imprumut, contractelor de garantie, conventiile privind emiterea scrisorilor de garantie bancara si orice alt document care angajeaza Banca in relatiile cu tertii de la diviziile responsabilie din Centrala bancii;
Verifica si certifica autenticitatea documentelor prezentate de catre clienti, semnaturile clientilor si autenticitatea semnaturilor pe contractele de credit.

CERINTE

Absolvent studii superioare
Experienta relevanta in domeniul business development (corporate banking, retail banking, credite)
Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit)
Cunostinte avansate de utilizare a computerului
Buna cunoastere a pietei si mediului de afaceri din Romania
Abilitati de comunicare
Independenta, tenacitate, initiativa
Abilitati comerciale
Abilitati de evaluare si rezolvare de probleme
Motivatie, atitudine.

BENEFICII OFERITE

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam trimite CV-ul tau la adresa office@leoHR.ro cu subiectul : "Relationship Manager Large Corporate - Craiova".

Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insa doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies