Planificator Materiale - Valcea

Faurecia Seating Talmaciu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Faurecia Ramnicu Valcea angajeaza o persoana pe postul de Planificator Materiale pentru departamentul de Logistica:

- construieste programul de achizitii, divizand si niveland achizitiile de materiale si materie prima;
- urmareste programul de achizitii, gestionand sistemele de alerta si urmarind descarcarea, receptia si transportul pieselor;
- urmareste zilnic performantele furnizorului legate de livrari si serviciile logistice ale partenerilor si propune planuri de imbunatatire;
- furnizeaza datele necesare intocmirii programului de transport saptamanal;
- este responsabil cu managementul direct al ambalarii materiei prime.

CERINTE

- absolvent studii superioare - profil inginerie sau economic;
- experienta anterioara intr-un mediu de productie (preferabil automotive, minim 1 an);
- experienta relevanta intr-o pozitie similara (minim 2 ani);
- intelegerea proceselor specifice logisticii;
- limba engleza nivel avansat;
- pachetul Office nivel avansat (Excel, Word, Power Point);
- flexibilitate, reactivitate, initiativa, implementare schimbari;
- relationare si comunicare;
- rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- training-uri de specialitate.

FAURECIA - important grup francez, activ in industria automotive, cu sediul general langa Paris - Nanterre, infiintata in anul 1998 continua sa isi consolideze semnificativ pozitia de lider pe piata echipamentelor auto, aflat intr-o permanenta dezvoltare.
In grupul Faurecia, 97,500 de angajati din 320 de fabrici se bucura de conditii de munca la cele mai inalte standarde si de beneficii competitive. FAURECIA SEATING TALMACIU - punct de lucru Ramnicu Valcea produce huse pentru scaune auto.