Manager de Proiect / Project Manager

AVI SRL CRAIOVA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul postului de Project Manager este responsabilul din punct de vedere tehnico ¿ economic al proiectului. Este esential pentru candidatul la functia de Project Manager sa inteleaga perfect si sa gestioneze eficient aspectele/situatiile financiare ale unui proiect.
- face propuneri cu privire la bugetele necesare fiecarui proiect si le supune spre aprobare directorului tehnic;
- pregateste necesarul de achizitii pentru fiecare proiect si il supune spre aprobare directorului tehnic.
- intocmeste graficul de executie a lucrarilor si urmareste respectarea lui pe parcursul executiei;
- coordoneaza actiunile membrilor echipei de proiect si supervizeaza activitatea persoanelor aflate in subordine;
- participa, impreuna cu directorul tehnic la alegerea furnizorilor;
- ofera suport tehnic in finalizarea proiectelor si solicita suport din partea celorlalte departamente (juridic, financiar, dezvoltare) pentru asigurarea riscurilor si optimizarea costurilor;
- impreuna cu directorul tehnic stabileste planning-urile pentru fiecare proiect (resurse, activitati, faze ale proiectului, termene, costuri);
- raspunde de monitorizarea tuturor activitatilor derulate in cadrul proiectelor si de respectarea termenelor;
- coordoneaza si urmareste executarea proiectelor;
- ia masuri pentru finalizarea cu succes a proiectelor, in termenele stabilite.

CERINTE

- absolvent al unei facultati de profil: Inginerie Mecanica;
- experienta profesionala in conducerea unui proiect de minim 1 an;
- cunostinte operare PC: WORD, EXCEL, AUTOCAD;
- persoana organizata, motivata si orientata catre client;
- ambitios, dinamic, deschis, comunicativ;
- foarte bune abilitati de negociere, planificare si persuasiune;
- orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil
- cunoscator al limbii englezesi/sau germane (constituie un avantaj);
- permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- telefon de serviciu;
- salariu atractiv, corespunzator activitatii prestate si bonuri de masa;
- lucru in mediu tanar si dinamic, cu reale posibilitati de dezvoltare a carierei intr-o companie de prestigiu.

Firma de proiectare si productie de piese din materiale compozite pentru industria constructoare de piscine, trenuri, tramvaie, metrouri, autocare , autobuze etc.