Junior Quality Assurance

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Revizuieste documentatia software pentru a se asigura de acuratetea technica, conformitate, integritate sau pentru a diminua riscurile
Proiecteaza scenarii de test si cazuri de test;
Creaza date de test pentru scenariile si cazurile de test realizate;
Testeaza sistemul aplicand diverse tehnici de testare;
Realizeaza scripturi pentru testarea automata de regresie si pentru testarea de performanta;
Identifica, analizeaza si documenteaza defectele software folosind un sistem de „bug tracking” pentru a transmite defectele catre dezvoltatorii software;
Realizeaza documantatia de utilizare, instalare si administrare a sistemului testat;

CERINTE

Motivat si interesat sa lucreze cu tehnologii noi;
Responsabil, se adapteaza usor in conditii noi de lucru;
Orientare spre client, lucreaza bine in echipa si cu excelente abilitati de comunicare;
Studii universitare de preferat in domeniul tehnologiei informatiei;
Cunostinte avansate de utilizare sisteme de operare;
Cunostinte minime de administrare sisteme de operare;
Cunostinte de concepte legate de tipurile de aplicatii: “Desktop”, “Web”, “Client-server”;
Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu vorbit si bine scris;
Cunoastere baze de date (SQL, Oracle, MySql, etc)
Cunoastere basic cel putin a unui limbaj de programare (Java, C, C++, C#)

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).