Junior Application Developer - Craiova

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam programatori, cu abilitati bune de comunicare, dornici sa faca urmatorul pas in cariera si sa lucreze cu tehnologii noi de la vendori recunoscuti la nivel mondial (IBM, EMC, Alfresco). Pozitia este deschisa in cadrul departamentului Content & Process Solutions, echipa Craiova.

Daca vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara de consultanti alaturi de care sa implementezi solutii de tip ECM sau BPM, iti asteptam CV-ul.

Responsabilitati:
•Dezvoltarea, testarea si implementarea solutiilor software bazate, in principal, pe platforme IBM BPM/EMC Documentum/Alfresco/Liferay
•Actualizarea documentatiei tehnice a proiectelor la care lucreaza

CERINTE

•Dorinta intrinseca de a fi la curent si a cunoaste / descoperi noi tehnologii / platforme destinate construirii de aplicatii enterprise (complexitate, performanta si volum de procesare ridicate)
•Nivel incepator/mediu in dezvoltarea de aplicatii pe tehnologie Java si persistarea informatiilor in baze de date relationale.
•Cunostinte nivel incepator/mediu HTML/CSS/Javascript
•Capacitate de comunicare buna in limba engleza
•Studii superioare in domeniul IT

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).