IT PROJECT MANAGER

pontech consulting srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intelegerea foarte buna a cerintelor clientilor si
indrumarea clientilor catre cele mai bune solutii in
acord cu bunele practici si standardele companiei
- asigurarea calitatii proiectelor, planificarea,
monitorizarea si controlul activitatilor, timpului si
costurilor, a bugetului, livrabilelor, riscurilor,
documentatiilor, schimbarilor, a rapoartelor
referitoare la stadiul proiectelor;
- managementul relatiilor cu clientilor;
- stabilirea echipei de proiect;
- managementul echipei de proiect

CERINTE

Competențe comportamentale:
Energic, pasionat și motivat
Cu abilități dovedite de a lucra independent și cu inițiativă atunci când este vorba de termene strânse
Cu abilități de comunicare și negociere
Creativ, adaptabil și perseverent în a găsi cele mai bune soluții
Capabil de a planifica, organiza, programa și coordona mai multe sarcini pentru a atinge obiectivele
Capabil să-și asume riscuri
Cu dorința de a se autodepăși și de a-i ajuta și pe alții să se dezvolte

Competențe tehnice generale:
Managementul relatiilor cu clientii
Abilități de relaționare cu oamenii, capabil să-i ajute să se dezvolte și să le fie mentor

Competențe IT
O bună cunoaștere a metodelor de dezvoltare IT
Înțelegerea metodelor de testare, a proceselor și instrumentelor
Cunoștințe legate de analiza de business și reproiectarea proceselor
Capabil să elaboreze un SLA (Service Level Agreement)

BENEFICII OFERITE

Confidential