Inspector Laborator Calitate

Faurecia Seating Talmaciu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Faurecia Ramnicu Valcea angajeaza o persoana in functia de Inspector Laborator Calitate.

- testeaza calitatea materiilor prime si a materialelor care intra in magazie;
- verifica certificatele de conformitate ale materiei prime si auxiliarelor;
- returneaza produsele neconforme la furnizori si le inregistreaza in SAP;
- raporteaza zilnic volumul sortarilor.

CERINTE

- studii medii/superioare in domeniul tehnic;
- experienta intr-un mediu de productie in domeniul calitatii, preferabil in industria automotive;
- cunostinte privind standardele de calitate ISO 9001 si ISO TS 16949;
- experienta in utilizarea aparatelor de masura si control;
- operare pc - nivel mediu (Excel);
- limba engleza - nivel mediu;
- persoana analitica, atenta la detalii;
- simt cromatic dezvoltat.

BENEFICII OFERITE

- training de specialitate.

FAURECIA - important grup francez, activ in industria automotive, cu sediul general langa Paris - Nanterre, infiintata in anul 1998 continua sa isi consolideze semnificativ pozitia de lider pe piata echipamentelor auto, aflat intr-o permanenta dezvoltare.
In grupul Faurecia, 97,500 de angajati din 320 de fabrici se bucura de conditii de munca la cele mai inalte standarde si de beneficii competitive. FAURECIA SEATING TALMACIU - punct de lucru Ramnicu Valcea produce huse pentru scaune auto.