INGINER SCB/ SEMNALIZARI FEROVIARE

SC SPIACT CRAIOVA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• participa la pregatirea ofertelor tehnice;
• participa la implementarea proiectelor pana la finalizare, actioneaza imediat pentru corectia oricaror deviatii de la planul initial, avind ca obiectiv incadrarea in costuri si optimizarea acestora;
• Intocmeste/participa/aproba/ documentele necesare receptiei, punerii in functie a obiectivului in care a fost implicat
• pregateste documentatia tehnica a proiectului, in vederea omologarii;
• intocmeste raportarile necesare urmaririi, derularii si acceptarii lucrarilor de catre beneficiar;
• manifesta disponibilitate către dialog, receptivitate, calm, tact în relaţiile de serviciu;
• participa activ la rezolvarea sarcinilor echipe.

CERINTE

Candidatul ideal
• studii superioare de specialitate in domeniul transporturi feroviare;
• cunostinte temeinice in domeniul instalatiilor de semnalizare feroviara;
• experienta in implementarea proiectelor de semnalizari feroviare si/sau mentenanta sistemelor de semnalizari feroviare;
• cunoscator al pachetului MS Office;
• permis conducere categ. B;
• limba engleza scris/vorbit – mediu;
• disponibilitate la deplasare;
• persoana dispusa la efort in echipa.

BENEFICII OFERITE

• bonuri de masa;
• prime de sarbatori (Paste, Craciun);
• abonament servicii medicale;
• decontare transport pentru angajatii care fac naveta;(Diurna deplasare)
• zile de concediu suplimentare in functie de vechime (pana la 30);
• loc de muncă stabil.

SC SPIACT CRAIOVA SA este o societate de productie industriala, aparataj centralizare si telecomanda Cai Ferate ale carei produse, servicii si lucrari se adreseaza in principal infrastructurii feroviare.