Inginer Calitate Client

Faurecia Seating Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Faurecia Seating Talmaciu - punct de lucru Ramnicu Valcea recruteaza pentru echipa sa un Inginer Calitate Client.

- este responsabil cu asigurarea calitatii produselor conform specificatiilor clientilor;
- este responsabil cu intocmirea si monitorizarea rapoartelor 8D;
- participa la activitatea de actualizare a FMEA si Plan de Control ca urmare a modificarilor aparute in produs/proces si ca urmare a implementarii actiunilor prevazute in QRCI;
- conduce QRCI pt rezolvarea probelemelor de calitate;
- monitorizeaza procesul de realizare si aprobare a mostrelor initiale IS si este responsabil de arhivarea acestora;
- intocmeste rapoarte statistice legate de satisfactia / insatisfactia clientului prin monitorizarea rezultatelor in urma Comex-ului.

CERINTE

- studii superioare in domeniul tehnic;
- minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara in industria automotive;
- cunostinte privind sistemele de management ale calitatii, ISO TS 16949, ISO 9001;
- cunostinte QRCI, FMEA, PFMEA, APQP, 8D reports;
- limba engleza nivel avansat;
- cunostinte operare Excel - nivel avansat;
- flexibitate. reactivitate, capacitatea de a implementa schimbarile;
- foarte bune abilitati de comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

- training-uri de specialitate.

FAURECIA - important grup francez, activ in industria automotive, cu sediul general langa Paris - Nanterre, infiintata in anul 1998 continua sa isi consolideze semnificativ pozitia de lider pe piata echipamentelor auto, aflat intr-o permanenta dezvoltare.
In grupul Faurecia, cei 100.000 de angajati din cele 320 de fabrici se bucura de conditii de munca la cele mai inalte standarde si de beneficii competitive.
In Romania, grupul Faurecia este prezent inca din anul 2003, unde detine 5 fabrici.